english
Vítám Vás na mých stránkách. Jsem devatenáctiletý vyvojář a matematik. V mé kapse je sepsána moje práce, zkušenosti a dovednosti. Budu potěšen, když si ji projdete.

Programování

Věnuji se programování v mnoha podobách. Některé jsou sepsané níže.

 • Javascript slideshow prezentace, fotorámečky a jiné efekty na webových stránkách, aplikace pro Firefox OS (více v sekci Firefox OS), zkušenosti s CoffeeScript, jQuery, Hammer.js, Angular
 • Python kompletní ovládání RasPI, mnoho aplikací a algoritmackých úloh, zkušenost s PyQt
 • Algoritmizaci jako účastník mnoha seminářů a samostudiu (rozumím datovím strukturám jako grafy, vyhledávací stromu, toky v sítích …)
 • C/C++ především pro algoritmické úlohy
 • PHP použito na mnoha webových stránkách, mám zkušenosti s Nette
 • Codeforces můj profil
 • C# pro nějaké malé hry
 • Java několik aplikací pro Android
 • Baltie více na SGP

KNT

Vytvořil jsem několik her, dvě z nich jsou představeny ve videu. Vše v obou hrách je pouze moje tvorba.

Firefox OS

Založil jsem pocket jako značku, pod kterou publikuji aplikace pro chytré telefony. Aplikace můžete rozlišit písmenem O na začátku každého jméno. Klikněte pro více informací.
O ve jméně aplikace znamená Ou, to je super!
Původně vytvořena z důvodu neexistence dobrého poznámkového bloku na Marketplace. Momentálně umí automaticky zálohovat a automaticky ukládat poznámky během psaní.
O calc je vědecká kalkulačka, která umí řešit výrazy a faktorizovat výsledky. Používá gesta pro dotykové obrazovky, díky čemuž obsahuje více funkcí.
O meteor je zábavná hra, ve které musíte ochránit základnu na Měsíci před padajícími meteority. Během hraní můžete získat štít, laser a další bonusy.

Blender

O Blender jsem se zajímal přibližně rok. Vytvořil jsem několik videoklipů a obrázků. Středověká komnata byla určeno pro online hru RFU na podobném principu jako Travian. Hra opravdu fungovala a nějaký čas běžela na soukromém serveru. Veřejný nebyl nikdy spuštěn. Pro větší kvalitu, klikněte na obrázek.

Linux

Používám Linux jako primární systém od roku 2011. Vyzkoušel jsem spousty distribucí, momentálně používám Arch, Fedoru a Debian. Tak jsem nainstaloval Linux několiká známým jako náhradu za stará Win XP.

Vlastním několik Raspberry PI a Arduin. Používám je jako server pro automatickou zálohu, sdílení dat, stremování videí, mysql, php a ftp server a přehrávání videí na televizi. Také jsem napsal program pro nastavení všeho automatický a vytvořil knihovnu pro filmy s automatickým stahováním titulek.

Mám zkušenosti s používáním Linuxových programů jako je Git, VIM, TeX and příkazová řádka obecně.

Web

Částečně se zajímám o vytváření webových stránek, vytvořil jsem jich asi dvacet. Veškeré materiály jsem vytvořil sám (HTML5, CSS3, JavaScript - momentálně programuji v CoffeeScript). Na serverové straně používám PHP a MySQL. Rozumím i pokročilejším relacím, protože jsem vytvořil databázi knih.

Library

Spolupracuji také s knihovnou ve Strakonicích. Navrhl jsem knihovnická trička, vytvořil videoklipy z akcí a navrhl pitkogramy zobrazené níže.

Dále spolupracuji s webdesignovou společností, kde především vytvářím CSS kód, a jsem externí pracovník pro počítačovou společnost.

Učení

Jeden rok jsem učil třídu IT. S různými žáky jsme pokryli témata Linux, HTML, CSS, JavaScript, robot KAREL, Python, editace obrázků a administrace Windows.

Předchozí rok jsem učil třídu kryptografie. Probrali jsme především populární kryptografii and zběžně počítačovou.

Ostatní aktivity

Přispívám do různých proj́ektů (viz můj Github).

Účastnil jsem se seminářů jako KSP, BrKoS či PraSe. Celý rok účastníci řeší úlohy a na konci roku jsou nejlepší řešitelé pozvání na soustředění.

Také se zajímám o kryptografii. Zúčastnil jsem se mnoha šifrovaček a prošel online kurzem od MIT na 100%.

Mluvím plyně anglicky na úrovní B2 a německy na úrovni B1.

Soutěže

 • Matematická olympiáda - 6. místo v národním kole
 • 2. a 7. místo v mistrovství republiky v programování
 • několik prvních míst v Creative Baltie a Baltie (obojí mezinárodní s účastí Polska, České republiky, Slovenska a Maďarska)
 • Byl jsem vybrán na mezinárodní EYP konferenci
 • tři roky v řadě jsem obsadil první místo v republikové soutěž Bobřík informatiky
 • třikrát jsem byl oceněn jako úspěšný reprezentant Jižních Čech
 • 4. místo v Pilsprogu - národní programátorské soutěže

Budoucí plány

Studuji na Matematicko-fyzikální fakultě - bakalář obecná informatika

V současné době portuji operační systémy na Geeksphone Peak, vyvýjím vlastní 3D tiskárnu a USB zařízení, které poskytuje lepší ovládání klávesnice a bezpečnou cestu ukládání hesel. Také se připravuji na CAE test.

Contact

Feel free to contact me on e-mail jk@janknizek.cz.

Follow my Github.